לוגו לתת פה
‹ תפריט

לתת פה בעולם

בשורת לתת פה בקהילות יהודיות ברחבי העולם

בשנים האחרונות התחלנו להביא את הבשורה שלנו לקהילות יהודיות ברחבי העולם. שלחנו נציגים לקהילות בצרפת ובדרום אפריקה, ואנו עתידים להגיע למקומות נוספים בהמשך.

במהלך שנת 2023 התאגדו הקהילות החרדיות ביוהנסבורג, דרום אפריקה וביקשו שעמותת לתת פה תפעיל בקהילותיהם תוכניות מוגנות מינית.
התקיימו תשע הרצאות לצוותים חינוכיים, שלושה מפגשים לנוער, ארבע הרצאות להורים, וסדנאות משותפות להורים וילדים בבתי הספר היסודיים לבנים ולבנות של רשת מהרש"א.
במקביל לפעילויות נעשה עבודה עם ארגון הרווחה המקומי שמשרת את הקהילה היהודית על מנת לתת מענה למקרים שנחשפו בעקבות הפעילות.

ההתאמות התרבותיות נעשו בליווי הרב אשר וייס שליט"א והתקיימו במספר קהילות:

  1. מסגרות בתי הספר מהרש"א – גנים, יסודי בנים, יסודי בנות, ישיבה למתבגרים
  2. בית יעקב – לבנות מתבגרות
  3. ארגון "אחים" – תנועת נוער חרדית
  4. מתיבתא
  5. ישיבת חב"ד
  6. בית ספר חב"ד "תורה אקדמי"

הורים ומורים ענו על שאלוני מחקר, והשאלונים שמולאו לאחר סיום הפעילות הראו שביעות רצון גבוהה מאוד לפעילויות העמותה ורצון להמשך שיתוף פעולה בעתיד.

הורים העידו שהכלים סייעו להם להגברת השיח הרגשי עם ילדיהם באופן כללי וכן ביכולת לשוחח על נושאים הקשורים במיניות ואירועים מורכבים שקודם לכן לא הרגישו מסוגלים לכך.
הורים רבים התייחסו לגישה החיובית של העמותה – יחס בריא לגוף וכללי שמירה בשפה חיובית, הבנת האתגרים של ילדים ונוער ונתונים על פגיעות בקהילה

לתת פה בצרפת

בשנת 2023 הגענו להעביר הרצאות בכנס עבור מורים יהודים דוברי צרפתית מבלגיה, שוויץ וצרפת. העברנו הרצאות בנושאי מוגנות מינית ומיניות בריאה לגילאי יסודי ותיכון. עסקנו ביכולת לדבר את הנושאים, לתווך, לתת הדרכה ולהכווין מורים,

מפגש עם מנהלי רשתות חינוך בעולם

בדצמבר 2023 קיימנו מפגש עם מנהלי רשתות חינוך Prisma, JEP בקהילות יהודיות מרחבי העולם (ארה"ב, קנדה, בריטניה, מקסיקו, ברזיל, ארגנטינה, אוסטרליה, דרום אפריקה, גרמניה, בלגיה, צרפת).

המשתתפים קיבלו סקירה על תכניות המוגנות של 'לתת פה' בדגש על הפעילויות למפונים במהלך מלחמת 'חרבות ברזל', והשתתפו בהצגה ופעילות לילדי והוריי קהילות שפונו מגבול הצפון.

סדרת סרטוני הדרכה במקרה פגיעה מינית בשיתוף נועה מימן...
בכל מקרה של פגיעה שמתגלה, וגם במקרה של חשד,...
מודל ארבעה שלבים למענה על שאלות של ילדים בנושאי...
רשימת סימנים שיכולים להעיד על פגיעה אפשרית - ומה...
כיצד נרצה להגיב במקרה שהילד שלנו נחשף לתכנים מיניים...
מאפיינים נורמליים ולא נורמליים, התאמת גיל וסימני אזהרה
Scroll to Top

רוצים לדבר?

מעדיפים שנחזור אליכם?

נשמח לייעץ ולענות על כל שאלה